HoupTaid Nitra

Kvalitné plastové, drevenné a hlinikové okná a dvere v Nitre

Cenová ponuka

Vyžiadajte si vlastnú nezáväznú kalkulaciu. Vyplňte všetky potrebné údaje v sekcii kontakt a my vám spätne pošleme vypracovanú cenovú kalkuláciu.

chcem cenovú ponuku

Otváracie hodiny

Otváracie hodiny cez týždeň sú stanovené. Počas víkendov a sviatkov podľa telefonickej dohody.

 • Pondelok - Piatok
  8.00 - 17.00
 • Sobota
  Podľa telefonickej dohody
 • Nedeľa
  Zatvorené

Služby

Spokojnosť zákaznika je u nás na prvom mieste! Pozrite si rad služieb ktoré poskytujeme pre našich klientov..

pozrieť služby

SAN-B R2 - Sanačná malta pre obnovu betónových a železobetónových konštrukcií

Zloženie

Jednozložková objemovo kompenzovaná prášková zmes na báze cementu, vybraných frakcií kremičitého plniva zrnitosti 0/2 mm, modifikujúcich prísad a polypropylénových vlákien FIBREX. Modifikujúce prísady zaručujú vysokú prídržnosť k podkladu, pevnosť, odolnosť proti mrazu i rozmrazovacím soliam a výbornú spracovateľnosť.

Použitie

Malta SAN-B R2 je určená na opravy a reprofiláciu betónových konštrukcií. Hrúbka nanášanej vrstvy v jednom technologickom zábere je max. 25 mm. Pri vetších hrúbkach je nutné dodržať technologické prestávky medzi jednotlivými vrstvami alebo je vhodnejšie použiť hrubozrnné malty SAN-B R4 alebo R6. V prípade zvýšenia estetických nárokov na úpravu povrchu použite maltu SAN-B R1.

Malta SAN-B R2 je vyrábaná v nasledujúcich modifikáciách:

 • SAN-B R2 TH – aplikácia na zvislé plochy, stropy, spracovanie ručné alebo mokrým torkrétom
 • SAN-B R2 N – aplikácia na vodorovné plochy, malta má zvýšenú nivelačnú schopnosť, možno ju čerpať.

Aplikácia

Prášková zložka malty sa zmieša s vodou v takom pomere (0,12 – 0,14 l vody na 1 kg zmesi, tj. 3,0 – 3,5 l vody na vrece 25 kg), aby vznikla vláčna, dobre ručne spracovateľná malta. Hmotu dôkladne premiešajte a nechajte cca 5 minút zrieť , potom znova premiešajte malou rýchlosťou. K miešaniu je možné použiť všetky tipy miešačiek, vrátane spádových, prípadne miešadla upevneného vo vŕtačke. Takto pripravenú hmotu nanášajte klasickou murárskou technikou na dostatočne súdržný, vopred očistený, odmastený a navlhčený podklad. Maltu je možné nanášať i metódou mokrého torkretu. Povrch zarovnajte latkou, dreveným alebo plastovým hladidlom. Nefilcujte. V prípade zvýšenia estetických nárokov na úpravu povrchu použite jemnozrnnú stierku SAN-B R1.Ak aplikujete hmotu na adhézny mostík SAN-B M, je nutné dodržať pravidlo, že nová vrstva musí byť nanášaná vždy do „živého“, ešte nezavädlého mostíka.

Aplikáciu sanačnej malty by mal prevádzať len skúsený a zaškolený pracovník. Pred zahájením prác doporučujeme previesť prieskum sanovaných objektov a vypracovať projekt sanácie.

Teplota ovzdušia a podkladu pri aplikácii malty nesmie byť pod +5 °C a nad +30°C. Neprevádzajte práce na priamo oslnených plochách. Po nanesení ošetrujte reprofilovaný povrch vlhčením.

Ostatné doporučenia

Dodatočné pridávanie komponentov a prísad alebo preosievanie zmesi sa nedovoľuje.

Ochrana zdravia

Výrobok obsahuje cement a ďalšie netoxické chemické prísady. Zmes môže mať pri zanedbaní osobnej hygieny nepriaznivý vplyv predovšetkým na pokožku a sliznicu, rovnako ako materiály podobného charakteru. Pri práci chráňte pokožku a sliznicu pred priamym kontaktom. Používajte bežné ochranné pomôcky ako rukavice, okuliare, respirátory. Pri práci nejedzte, nepite a nefajčite.

Skladovanie, trvanlivosť

Zmes je dodávaná v papierových vreciach s polyetylénovou vložkou. Hmotnosť obsahu je 25 alebo35 kg. Skladujte v suchu. Spotrebujte do 12 mesiacov od dátumu výroby.

Späť - SPÔSOBY IZOLÁCIE